Skaičiuoklė

LED (šviesos diodas) – tai elektros prietaisas, paverčiantis elektros energiją į šviesos srautą. Kiekvienoje lemputėje yra tam tikras kiekis diodų, kuris atitinka mūsų buityje naudojamas kaitrines lemputes. Pagrindinis LED lempučių privalumas – tai jų taupumas. Pvz. įsigiję 3W LED lemputę, Jūs turėsite tą patį šviesos kiekį, kurį jums teikė kaitrinė 30W lemputė.

Kyla klausimas – kodėl LED lemputės vartoja tiek mažai elektros energijos tam pačiam šviesos kiekiui pagaminti. Taip yra todėl, kad LED lemputėse beveik visa energija paverčiama į šviesą, kai tuo tarpu paprastos kaitrinės elektros lemputės didžiąją dalį energijos (apie 95 %) paverčia į šilumą (jei nenorite apsideginti, veikiančios kaitrinės lemputės geriau jau neliesti).

Tačiau LED lemputės skirtos ne tik elektros energijos taupymui. Dar vienas šių lempučių privalumas – ilgas tarnavimo laikas. Priklausomai nuo gamintojo, tokių lempučių tarnavimo laikas svyruoja nuo 50000 iki 100000 valandų, be to, jų degimo trukmė nepriklauso nuo įjungimų/išjungimų skaičiaus. LED lemputėms įtakos neturi ir įtampos šuoliai tinkle bei kiti įvairūs trukdžiai.

LED lemputėse, skirtingai nuo kompaktinių liuminescencinių lempų, nėra žmogui kenksmingų medžiagų – jose nėra gyvsidabrio ar kitų dujų. LED lemputės nespinduliuoja kenksmingų regėjimui UV spindulių, kaip jau minėjome anksčiau, neišskiria šilumos.

Vienintelis dalykas, kuris iš pradžių gali pasirodyti trūkumu, tai LED lempučių kaina, tačiau reikia nepamiršti, kad LED lemputės vartos žymiai mažiau elektros energijos, tarnaus kur kas ilgiau ir galutiniame rezultate – stipriai sumažinsite savo išlaidas.

Lemputė Dienos Sąnaudos Kaina
Paprasta 40W > > 87.6 kW > 41.52 Lt >
LED 5W 10.95 kW 5.19 Lt

 

Jūs sutaupote per pasirinktą dienų skaičių - 36.33 Lt.

*Skaičiavimams buvo remtasi:

Per 1 d. deginant 6 val. 40 W lemputė sunaudoja 240 W energijos, tad per 365 d. buvo sunaudota 87.6 kW elektros energijos, 87.6 kW energijos vidutiniškai vartotojui kainuoja 41.53 Lt

Pasirinkus 5 W led lemputę, kuri šviečia analogiškai kaip 40 W kaitrinė lemputė, sunaudoja per 1 d. ( 6 val. švietimo) tik 30 W energijos, per 365 d. sunaudoja tik 10.95 kW energijos, ji vartotojui kainuos 5.19 Lt.

Skaičiavimams 1 kW elektros energijos kaina buvo paimta 0.474 Lt už 1 kW.